• дивизија б

Македонија домаќин на уште едно Европско кошаркарско првенство!

Покрај континенталниот собир од Дивизијата „А“ во машка конкуренција „Под 16“, нашата земја ќе го организира и еврошампионатот од Дивизија „Б“ за кошаркарки „Под 20“. Ова е уште едно големо признание за Македонија од страна на ФИБА Европа, информираат од федерацијата (КФСМ). Доделени ни се организации на две младински европски првенства во текот на наредната …

Македонија домаќин на уште едно Европско кошаркарско првенство! Read More »