• дива свиња

Дива свиња уби ловџија во неготинско

50-годишен жител на неготинското село Долни Дисан починал денеска откако го нападнала дива свиња кон која пукал, но не ја погодил, потврдија за МИА од Министерството за внатрешни работи. – Во СВР Велес е пријавено дека околу 8 часот во близина на селото Вешје-Неготино, при лов на диви свињи, Т.Т. (1971) од село Долни Дисан, …

Дива свиња уби ловџија во неготинско Read More »