Tag : диселдорф

Вести Свет

ЕКСПЛОЗИЈА во Диселдорф: Едно лице загина, а две се повредени

Слободен печат
Едно лице загинало, а две се повредени, во експлозија и пожар кој избил во зграда во Диселдорф. Загинал 75-годишен маж, а едно од двете повредени...