Tag : ди-џеј

Вести Скопје

Карпошани вечер ќе уживат во музичка забава со диџеј Бабура Џуниор

Слободен печат
Саботна музичка забава вечер од 19:30 до 21:30 часот ќе организира Општина Карпош на покривната површина на Трговскиот центар „Сити мол”. Преку овој настан, Општината...
Забава Магазин Магазин слајдер

Корона забава на балкон – Овој ди-џеј од Аргентина приреди вистинско шоу! (ВИДЕО)

Слободен печат
Ди-џеј Хуан Диего Мартинез од една населба во Буенос Ајрес, се труди на своите соседи да им го олесни престојот во изолација. Поради тоа, тој...
Вести Свет

Наместо личен шофер се вози со метро, диџејува, а е директор на најбогатата инвестициска банка во светот

Слободен печат
Главниот извршен директор на Goldman Sachs, Дејвид Соломон не е просечен извршен директор. Тој иако е директор на најбогатата инвестициска банка во светот, пред сè...