• џошуа кимих

Баерн им ги намали платите на играчите кои не се вакцинирани против коронавирус

Според германските медиуми, покрај Џошуа Кимих, во Баерн Минхен не се вакцинирани уште Серж Гнабри, Џамал Мусиала, Ерик Максим Чупо-Мотинг и Микаел Кјуизанс. Баварскиот гигант одлучи да им ги намали платите на своите фудбалери, кои не се вакцинирани против коронавирус и поради тоа ќе бидат сместени во карантин. Кимих во петокот заврши во карантин, откако …

Баерн им ги намали платите на играчите кои не се вакцинирани против коронавирус Read More »