18.8 C
Скопје

Tag : детоксикација

Здравје Магазин Магазин слајдер

Правилна исхрана: Направете си детоксикација на желудникот

Слободен печат
Чистењето на желудникот од токсини се препорачува за да може телото правилно да функционира. Истовремено се подобрува перисталтиката на цревата, се зајакнува имунитетот, се нормализира...
Живот Здравје Магазин Магазин слајдер

3-дневна детокс програма: Исчистете го телото и умот!

Слободен печат
Оваа детокс програма не е како останатите, бидејќи во неа е вклучена и детоксикацијата на емоциите, чувствата…психичкото здравје. Може да се спроведе и за време...
Здравје Магазин Храна

Која храна го чисти организмот од никотин?

Слободен Печат
Сите знаеме за негативните ефекти предизвикани од цигарите и никотинот. Ако сте поранешен пушач или сте пушач кој сепак сака да си го подобри здравјето,...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Викенд детоксикација со помош на 3 напитоци: Исчистете го телото од калоричните празнични оброци!

Слободен печат
После масните, тешки и многу калорични празнични специјалитети, на телото му е потребен одмор и прочистување. Овој план за детоксикација може да се примени за...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Трае само пет дена – Направете комплетна детоксикација на телото со помош на маслинки

Слободен печат
Доколку сакате во краток временски период и тоа на здрав начин да ги исчистите наталожените токсини во телото, во тој случај, обидете се тоа да...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Тридневна детоксикација – Исчистете го телото од наталожените отрови, а истовремено изгубете и неколку килограми

Слободен печат
Нашиот имунолошки систем и другите системи во организмот, секоjдневно се борат со најразлични видови отрови што ги внесуваме во телото, преку храната, од воздухот, препаратите...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Со пролетната и со протеинската диета направете целосна детоксикација на организмот

Слободен печат
Пролетта е идеално време да почнете да мислите како да ја доведете вашата линија до совршенство. Токму затоа обидете се да го намалите вишокот килограми...
Забава Магазин

Постењето најбезбеден начин на детоксикација

Слободен печат
Од вчера за православните верници започнаа велигденските пости. Овие пости се најдолгите од четирите големи пости во православната вера. Тие траат точно 48 дена и...
Здравје Магазин

Топла зимска бања- повеќе од релаксација

Слободен печат
Топлата зимска бања после напорниот работен ден е сон на секоја уморна жена. А дали знаевте дека освен релаксирачки какви други дејства има врз организмот?...
Здравје Магазин

Детоксикација на организмот после празниците

Слободен печат
Детоксикацијата е базирана на зеленчук, овошје, протеини, житарици и корисни масти. Првите неколку дена менито се состои од 80% течности (смути, сокови и супи), како...