дете Archives - Page 3 of 16 - Слободен печат

Tag : дете

Вести Регион

БРУТАЛНО ГИ ПРЕТЕПА ЖЕНАТА И ЌЕРКАТА: Милан Гуровиќ осуден на 10 месеци домашен затвор

Слободен печат
Поранешниот српски кошаркар Милан Гуровиќ направи договор со Третото основно обвинителство со кој призна дека бил насилен кон сопругата и ќерката, и на основ на...
Вести Планета

ЗА ДА ГО СПАСИ: Петгодишно дете го носело братчето на грб на минус 30 степени

Слободен печат
Петгодишно дете коешто било оставено дома со едногодишно бебе, биле забележани како се движат на снегот во едно село на Алјаска, на температура од минус...
Магазин Семејство

Фотографија како предупредување: Ова е изгореницата која моето дете ја доби од полначот за мобилен (ФОТО)

Слободен печат
Една мајка на Фејсбук ги предупреди сите родители на незгодата која и се случила на нејзината мала ќеркичка… Мајката од Австралија на Фејсбук групата CPR...
Ви Препорачуваме Магазин Семејство

По седум години брак: Кралскиот пар го очекува првото дете (ФОТО)

Слободен печат
Принцот Гијом и принцезата Стефани од Луксембург во 2020 година ќе го добијат своето прво дете. Оваа вест е објавена на официјалниот Инстаграм профил на...
Еспресо Шоу биз

ОВА Е НЕЈЗИНАТА ГОЛЕМА ЖЕЛБА: Џеј Ло откри дека сака уште едно дете (ФОТО)

Слободен печат
Познатата пејачка и актерка Џенифер Лопез за странските медиуми откри дека размислува за проширување на семејството. Имено, оваа 50-годишна дива за „People“ откри дека сака...
Вести Регион

УДИРАЛО СО ГЛАВАТА, ДОЛГО СЕ ГУШЕЛО: Морничави детали од смртта на детето кое умрело во фиоката на каучот

Слободен печат
Смртта на двегодишното дете од Грција, кое се задушило во својот дом кога влегло во фиоката од каучот додека неговите родители спиеле, била мачна и...
Здравје Магазин

Руски педијатар советува: Штом на детето му потече носот, дадете му го ова!

Слободен Печат
Зимското време со себе носи вируси и бактерии, кои можат да предизвикаат полесни, но и потешки настинки. Знаеме дека магичен напиток за имунитет не постои,...
Еспресо Шоу биз

Милан Поповиќ: „Игор Којиќ ме навредуваше и ми се закануваше пред детето, ќе го заштитам синот од дивјачко однесување“!

Слободен печат
Очигледно е дека Милан Поповиќ (54) ќе поднесе пријава против Игор Којиќ (32), по вербалниот инцидент кој се случил во чевтртокот на 28 ноември. Имено,...
Забава Магазин

Лудилото „Црн петок“ без крај: Го грабна производот од рацете на едно дете, а потоа се соочи со неговата мајка (ВИДЕО)

Слободен печат
Дури и на психолозите им е тешко да сфатат во какви суштества се претвараат луѓето кога ќе дојде тој фамозен „Црн петок“ или општо некој...
Хроника

Малолетници нападнале дете и се обиделе да извршат ОБЉУБА врз него

Слободен печат
Вчера 49-годишна Скопјанка пријавила случај за обид за обљуба врз нејзиниот син, кој се случил пред еден месец, информираат од МВР. „На 29.11.2019 49-годишна жена...