делегација Archives - Слободен печат

Tag : делегација

Вести Регион

Делегација на Меркел ќе патува во Косово со цел постигнување договр за формирање на влада

Слободен печат
Делегација на германската канцеларка Ангела Меркел, треба да пристигне во Косово, во обид да се постигне договор помеѓу Движењето Самоопределување и Демократскиот сојуз на Косово....
Вести Планета

СРПСКАТА ОПОЗИЦИЈА НЕ ГО МЕНУВА СТАВОТ: Средбата со делегацијата од ЕП не ги „убеди“ да не ги бојкотираат изборите

Слободен печат
Претседателот на Народната партија (НС) и претседавач на Сојузот за Србија (СзС), Вук Јеремиќ, по средбата со делегацијата на Европскиот парламент изјави дека СЗС нема...
Вести Македонија

Собраниска делегација ќе учествува на тркалезната маса на ЕП во Брисел

Слободен печат
Делегација на Собранието на Македонија во состав Сашо Василевски, Бетиане Китев, Реџаиљ Исмаили и Драган Данев денеска ќе учествуваат на „Тркалезна маса на високо ниво...
Вести Македонија

Заев: Ќе ја продолжиме динамиката на регионална соработка

Слободен печат
Претседателот на Владата Зоран Заев, денеска се сретна со делегација на пратеници од албанскиот Парламент, предводена од претседателката на парламентраната Комисија за надворешни работи, Мими...
Вести Македонија

Делегација на ПС на Франкофонијата во посета на Собранието

Слободен печат
Делегација предводена од Жан Крабал, парламентарен генерален секретар на Франкофонијата престојува во Скопје и денеска ќе има средби со претставници на Собранието на Македонија. Крабал...
Вести Регион

Обрадовиќ: Опозицијата е подготвена за разговор со делегацијата на ЕП само за поместување на изборниот термин

Слободен печат
Лидерот на Двери Бошко Обрадовиќ изјави денеска дека делегацијата на Европскиот парламент е добредојдена во Србија, но дека припадниците на опозицијата собрани во Сојузот за...
Вести Скопје

Посебен сообраќаен режим во Скопје во следните два дена

Утре и задутре во Скопје ќе биде воведен посебен сообраќаен режим. Министерството за внатрешни работи информира дека утре и задутре, 2 и 3 октомври, во...
Вести Македонија

Кои се членовите на делегацијата на Европскиот парламент за соработка со Македонија

МИА агенција
На Конститутивниот состанок на делегацијата на Европскиот парламент за соработка со Република Северна Македонија, што се одржа денеска беа избрани претседателот и потпретседателите на делегацијата....
Вести Планета

Гваидо испраќа делегација во Генералното собрание на ОН: Се подготвуваат да создадат проблеми

Слободен печат
Плановите на членови на тимот на венецуелскиот опозициски лидер Хуан Гваидо за да ја попречуваат работата на официјалната делегација на земјата на 74. седница на...
Вести Македонија

Пендаровски оствари средби со делегацијата на Советот на амбасадори

Слободен печат
Претседателот Стево Пендаровски денеска се сретна со делегација на Советот на амбасадори во чиј состав беа Љупчо Арсовски, Александра Наќева-Ружин, Мухамед Халили и Александар Тавчиовски....