• дефибрилатор

Лекар од раководството на ковид-центарот за „Слободен печат“: Колегата кој работел со дефибрилаторот забележал чад

Непосредно пред да избие пожарот во тетовската модуларна болница, во кој животот го загубија 14 лица, а 12 се повредени, лекар се обидувал да реанимира пациент, потврдува за „Слободен печат“ негов колега од раководството на тетовскиот ковид-центар кој сакаше да остане анонимен. Според нашиот извор, кој е високо позициониран во организациската структура на тетовската болница, лекарот кога забележал дека …

Лекар од раководството на ковид-центарот за „Слободен печат“: Колегата кој работел со дефибрилаторот забележал чад Read More »