Tag : давид налбандијан

Останатo Спорт

Само еден тенисер успеал да ги победи Новак, Рафа и Федерер на еден турнир

Слободен печат
Според многумина од нив, најдобар тенисер ќе биде оној што ќе освои највеќе грен слем турнири. Моментно Ѓоковиќ е на 17 грен слем титули, Надал...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ е најкомплетен тенисер во историјата

Слободен печат
Аргентинецот Давид Налбандијан се пензионира пред шест години и сега работи како стручен аналитичар за неколку јужноамерикански и шпански медиуми. Тој пред стартот на Ролан...