-2 C
Скопје

Tag : дарк веб

Вести Свет Слајдер

„Дарк вебот“ празнува: Хакерските напади годинава ја чинеле Русија скоро 50 милијарди долари

Слободен печат
Кибернападите оваа година ги чинеа руските компании и граѓани до 3.600 милијарди рубљи (49 милијарди долари), соопшти најголемата кредитна банка на Русија, Сбербанк. Во обид да се избори со...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Ужас на дарк веб-страниците: Крв од човек кој се излекувал од корона се продава за 16 илјади долари!

Слободен печат
Најтемните делови на Интернетот не „премолчија“ дури и за време на пандемијата со коронавирусот, но сигурно оставија значаен белег. Сите оние кои имаат криминални нагони...