• цивили

Израел размислува да им дозволи на цивилите да носат оружје

Безбедносниот кабинет на Израел одобри мерки со кои Израелците ќе можат полесно да носат оружје, по двата одделни напади на Палестинците во Ерусалим оваа недела, јавува Би-Би-Си, додавајќи дека целосниот кабинет ќе ги разгледа предложените мерки во недела. „Кога цивилите имаат оружје, тие можат да се одбранат“, изјави контроверзниот екстремно десничарски министер за национална безбедност …

Израел размислува да им дозволи на цивилите да носат оружје Read More »