Tag : цели

Вести Економија

Јавниот долг на Грција се приближува до 200 отсто од БДП: Земјата спас гледа во туристите и кредиторите

Слободен печат
Грција изминатите десет години користеше три програми за меѓународна финансиска помош за излез од кризата, во 2018 година се договори со доверителите да оствари примарен...
Еспресо Жена Магазин Убавина

На­мач­кај­те тиква на ли­цето

Слободен печат
До­кол­ку сте ку­пи­ле по­го­ле­мо ко­ли­чес­тво тиква, ос­вен тоа што од неа мо­же­те да под­гот­ви­те од­ли­чен де­серт, но и глав­но ја­дење, сло­бод­но мо­же­те да ја ис­ко­рис­ти­те...
Вести Свет

Израелски авиони пукаа врз 15 цели во Појасот Газа, погодена и воена база за производство на оружје

Слободен печат
Израелската војска изврши серија воздушни напади рано утринава врз цели во Појасот Газа, неколку часа откако беа истрелани две ракети од таа палестинска територија кон...
Вести Економија

НБ: Овозможено отворање сметки кај странски електронски сервиси за трансакции за комерцијални цели

Слободен печат
Советот на Народната банка денес одржа редовна седница на која ја разгледа и ја донесе Одлуката за изменување на Одлуката за начинот и условите под...
Вести Македонија

Потпишан договор за меѓународна соработка меѓу македонските и германските нотари

Слободен печат
Договор за меѓународна соработка денеска во Берлин потпишаа Нотарската комора на Република Северна Македонија и Федералната комора на нотарите на Германија. Целта на потпишувањето на...
Вести Македонија

(ОТВОРЕНО ПИСМО) Поинаку: „Овде имаше ќеса за отпад Панде ја изваде“

Слободен печат
„Поинаку“ претставува граѓанско здружение кое на последните локални избори излезе самостојно и освои два советници во советот на Општина Битола. Тоа се случува за прв...
Здравје Магазин

Силен афродизијак и чистач на организмот

Слободен печат
На јадењата им дава одлична арома, тој е здрав и нискокалоричен. Иако целерот денес се користи исклучиво како додаток во јадењата, до 17-тиот век тој...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Го криеше ЦЕЛИ ДВЕ ГОДИНИ: Анастасија Ражнатовиќ ја објави првата ФОТОГРАФИЈА со дечкото Ѓорѓе!

Слободен печат
Ќерката на Цеца Ражнатовиќ приватниот живот и врската со Ѓорѓе, со кој е цели две години, ја чува далеку од очите на јавноста. Анастасија Ражнатовиќ...