Tag : чиро имобиле

Спорт Фудбал

Најдобриот стрелец во Европа ја има најубавата поддршка која ја освои на неверојатен начин (ФОТО)

Слободен печат
Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле, имаше неверојатна сезона во која стана најдобар стрелец и ја освои златната копачка. Одличниот напаѓач кој речиси до крајот на...
Спорт Фудбал

Италија по пауза од 13 години го има најдобриот стрелец во Европа

Слободен печат
Пред последното коло во Серија А кое се игра викендов, Чиро Имобиле се наоѓаше на првото место на листата на најдобри стрелци со 35 гола,...
Спорт Фудбал

Ибрахимовиќ го однесе Милан во Лигата на Европа (ВИДЕО)

Слободен печат
Херој на Милан беше Златан Ибрахимовиќ кој постигна два гола, првиот го постигна уште во четвртата минута кога го искористи нафрлувањето од Анте Ребиќ. Предноста...
Спорт Фудбал

Њукасл нуди богатство за услугите на Чиро Имобиле!

Слободен печат
Премиерлигашот ова лето сака во своите редови да го ангажира досегашниот играч на Лацио, Чиро Имобиле. Италијанскиот репрезентативен напаѓач за „небесно-сините“ има учинок од 94...
Спорт Фудбал

Лацио е во страшна форма, хет-трик на Имобиле! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во рамките од 20. коло на стадионот „Олимпико“ во Рим составот на Лацио убедливо славеше против Сампдорија со резултат 5:1. Еден од најзаслужните за победата...