бутел Archives - Page 2 of 4 - Слободен печат

Tag : бутел

Вести Скопје

Без струја утре дел од општините Чучер Сандево и Бутел

Слободен печат
Без електрична енергија утре ќе бидат корисниците од дел од општините Чучер Сандево и Бутел. Во периодот од 09:00 до 15:00 часот, без струја ќе...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Граѓаните бараат чисти гробишта барем за Задушница

Анета Стојковска
Неисчистени, полни со ѓубре и паднати лисја од дрвјата се гробиштата „Бутел“ деновиве, раскажуваат граѓани што пред Задушница биле да ги посетат и да ги...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ГОЛЕМА депонија откриена во БУТЕЛ (ВИДЕО)

Слободен печат
На само 500 метри од обиколницата во Бутел, во срцето на самата општина се наоѓа голема депонија која постои со денови без никој да реагира...
Ракомет Спорт

Металург ги дозна ривалите за влез во групите на ЕХФ Купот

Слободен печат
После елиминацијата на Пелистер и на Бутел, клубот од Автокоманда е единствениот македонски претставник во второто по квалитет европско ракометно натпреварување. „Сино-белите“ беа директно сместени...
Хроника

До темел изгоре куќа во Бутел

Изгоре до темел куќата во скопската наслеба Бутел, во која синоќа избувна пожар. Причинета е голема материјална штета, но информации за повредени нема. Од противпожарна...
Хроника

ГОРИ КУЌА ВО БУТЕЛ, се гаси струјата низ цела населба (ВИДЕО)

Слободен печат
Голем пожар зафатил куќа во скопската населба Бутел, поради што екипи на ЕВН, веднаш излегле на терен за да ја исклучат струјата во населбата, објавува...
Вести Скопје

Градинката „11 Октомври“ од Бутел доби 40 лаптопи

Слободен печат
Градоначалникот на општина Бутел Велимир Смилевски денеска додели 40 лаптопи како и принтери за потребите на ЈОУДГ “11 Октомври”-Скопје. Новата компјутерска опрема, како што стои...
Вести Скопје

Утре без струја неколку скопски општини

Слободен печат
Без електрична енергија утре неколку часа ќе останат корисниците во делови од општините Бутел, Центар, Чаир и Карпош. Од РЦУК по известување од ЕВН информираат...
Вести Скопје

Нов дидактички материјал за градинката „11 Октомври“ од Бутел

Слободен печат
Детската градинка “11 Октомври” денес се опреми со нов дидактички материјал наменет за сите клонови на градинката, како и 140 нови креветчиња наменети за градинката...
Ракомет Спорт

Бутел го ангажира третиот стрелец од кадетскиот Мундијал

Слободен печат
Екипата на Бутел успеа да го ангажира еден од најдобрите ракометари од Светското кадетско првенство кое се одржува во Скопје, Нигериецот Фарук Јусуф. Јусуф кој...