Грабеж на обложувалница во Бутел, двајца со пиштол го одзеле прометот

Илустрација/Архива на Слободен печат

Околу 10:20 часот утрово вработен во обложувалница на подрачје на општина Бутел пријавил дека две вооружени лица го одземале прометот, соопштија од МВР.

Полицијата веднаш се упатила на местото на настанот и презема мерки за расчистување на случајот.

Општина Аеродром / Фото: Слободен печат

Дел од порталите утрово објавија дека има грабеж на обложувалница во скопски Аеродром, но од МВР го потврдија само грабежот во Бутел.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот