6.8 C
Скопје

Tag : брзи тестови

Вести Регион

Брзи тестови за ковид-19 во црквите во Атина во пресрет на Велигден

Слободен печат
Лекарската комора на Атина и периферијата Атика, од вчера започнаа спроведување рапид тестови за поповите и црковниот персонал во Соборните храмови и црквите во грчката...
Вести Свет

Истражување на британските авиокомпании: Брзите тестови подеднакво ефикасни како и карантинот

Слободен печат
Брзи антигенски тестови по враќањето на патниците од патување можат да бидат подеднакво ефикасни како карантин во запирање на увезените случаи на ковид-19, покажуваат податоците...
Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО: Брзи тестови во Шуто Оризари, невладината „Аваја“ со свој придонес во борбата со ковид-19

Слободен печат
Во поликлиниката во Шуто Оризари од следната недела ќе почне со работа пункт каде ќе се врши тестирање за коронавирус со брзи антигенски тестови. Матичните...
Вести Македонија

ВИДЕО+ФОТО: Донација од 13500 брзи ковид тестови од Кралството Норвешка

Слободен печат
Донација од 13 500 брзи тестови доби државава од Кралството Норвешка. На примопредавањето на донацијата во кругот на Воено-медицинскиот центар во Скопје присуствуваа министерката за...
Вести Македонија

ВО ЖИВО: Примопредавање на брзи тестови за ковид-19, донација од Норвешка

Слободен печат
Во Воено – медицинскиот центар во Скопје, министерката за одбрана, Радмила Шекеринска заедно со министерот за здравство Венко Филипче и одбранбениот аташе на Кралството Норвешка...
Вести Македонија

Донација од брзи ковид тестови од Норвешка

Слободен печат
На Воено-медицинскиот центар во Скопје денеска ќе биде предадена донација од брзи ковид тестови обезбедени од Кралството Норвешка. На примопредавањето на донацијата ќе присуствуваат министерката...
Вести Македонија

Започна тестирањето со брзи антигенски тестови кое е бесплатно за граѓаните

Слободен печат
Министерството за здравство информира дека од вчера започна тестирањето со брзи антигенски тестови во Општите болници во Кочани и Кавадарци, Здравствените домови во Велес и...
Вести Македонија

Брзи корона – тестови во Штип од среда

Слободен печат
Брзите тестови за коронавирусот ќе пристигнат утре во Штип. Марија Димитрова директор на Центарот за јавно здравје-Штип вели дека тестирањето со овие тестови ќе биде...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Бил Гејтс и СЗО обезбедија 120 милиони брзи тестови за ковид-19 за најзагрозените

На денот кога бројот на лицата починати од ковид-19 ја надмина границата од 1 милион, нова надеж во борбата со пандемијата дава најавата за масовна...
Вести Македонија Слајдер

За 10 минути ќе знаете дали имате ковид-19!

Министерството за здравство наскоро ќе воведе експресни тестови што за 10 до 15 минути покажуваат дали некој е носител на вирусот ковид-19. Станува збор за...