Tag : божидар мојсов

Ракомет Спорт

Вујо: Ми недостасуваше Битола и нејзините навивачи!

Слободен печат
Македонскиот вицешампион Еурофарм Работник загуби на свој терен од ППД Загреб со 27:28, за уште еден пораз на битолчани со еден гол разлика оваа сезона....
Ракомет Спорт

Мојсов: Многу ни е тешко, но ќе одиграме максимално против Шпанците!

Слободен печат
Својот последен натпревар од групата „Ц“ во ракометната Лига на шампионите Еурофарм Работник ќе го одигра против шпанската екипа на Бидасоа Ирун в сабота од...