Tag : Бојан Стојаноски

Вести Македонија

Стојаноски: Играчот кој Богдановиќ го сместувал во хотел во сред полициски час, играл за Работнички уште на 17 април

Слободен печат
Новиот играч на Работнички Аска, првпат игра за Работнички на 17 април на мечот во СРЦ Кале против Гостивар каде го има во официјалната статистика....
Вести Македонија

ВИДЕО | Стојаноски: Сегашното мнозинство не е функционално, ВМРО – ДПМНЕ ќе состави влада која ќе ја извади земјава од кризата

Слободен печат
Три дена после оној циркуз со мнозинството, кога фанфареа по медиумите дека имаат стабилно мнозинство, стигна понуда од Заев за Влада за национален спас и...
Вести Македонија

ВИДЕО | Стојаноски: Заев направи брутално мешање во судската власт

Слободен печат
Јас нема да ја коментирам пресудата која се очекува денеска да биде изречена за предметот „Таргет – тврдина“, не би сакал да прејудицирам нешто кое...