Tag : блаже конески

Вести Скопје

ПРОТЕСТ ВО АЕРОДРОМ: Учениците од „Блаже Конески“ сакаат игралиште, а не кафеана

Мими Шушлеска Петкова
Учениците и родителите во ОУ „Блаже Конески“ во Аеродром денес протестираа против одлуката да се уништи игралиштето и на негово место да се изгради градинка....
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Училиштето „Блаже Конески“ останува без двор, на детското игралиште ќе никне градинка

Мими Шушлеска Петкова
Во дворот на основното училиште „Блаже Конески“ во скопската населба Мичурин ќе никне и детска градинка, откако таму пред неколку години беше изграден угостителски објект....
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Невакцинирано прваче од Велес со полиција избркано од училиште

Слободен печат
Родители на невакцинирано првче одбиле да си го земат детето дома, по што им биле повикани полиција и просветни инспектори. Овој инцидент, како што објави ...