17 C
Скопје

Tag : билбао

Кошарка Спорт

Македонецот блеска во „Ендеса“: Димитријевиќ е играчот на одлука во Хувентуд! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во четвртото коло од шпанската „Ендеса“ лига, кошаркарите на Хувентуд имаа тешко гостување во Андора. По 40 минути жестока борба, славеше тимот од Бадалона, со...
Спорт Фудбал

ЕП 2021 сепак ќе се игра во 12 градови

Слободен печат
Европското првенство кое требаше да се игра ова лето, е одложено за наредната година поради пандемијата на коронавирусот, останува според првичниот план да се игра...
Спорт Фудбал

УЕФА во проблеми, три града се откажуваат од организација на ЕП?!

Слободен печат
Претседателот на УЕФА, Александер Чеферин не ја отфрла можноста Евро 2020 кое е презакажано за наредната година поради пандемијата на коронавирусот, да се одржи на...