18 C
Скопје

Tag : Биланс

Вести Свет

Смртниот биланс од ковид-19 во Индија надмина 250 илјади луѓе

Слободен печат
 Бројот на починати од коронавирус во Индија ја надмина границата од 250.000, покажуваат официјалните податоци. Пандемијата продолжува да беснее во огромната земја со население од...
Вести Македонија Слајдер

Нови 1092 случаи на ковид-19, 32 починати и 2002 оздравени лица

Слободен печат
Нови 1092 случаи на ковид-19 се регистрирани во изминатите 24 часа од направени 5569 направени тестирања. Истовремено регистрирани се и 32 починати, но и 2002...
Вести Регион

Косово пријави 914 нови случаи на ковид-19 за изминатото деноноќие и десет почуинати пациенти

Слободен печат
Во Косово во последните 24 часа се регистрирани 914 случаи на ковид-19 од 4.733 тестирани примероци, а починаа 10 лица, објави Националниот институт за јавно...
Вести Регион Слајдер

Србија со нови 3.889 позитивни лица на ковид-19 и 39 починати пациенти во изминатите 24 часа

Слободен печат
Во Србија во последните 24 часа се тестирале 11.442 лица од кои 3.889 добиле позитивен наод. Во меѓувреме починаа 39 пациенти, додека на респиратори во...
Вести Регион

БиХ: Починаа 76 лица, нови 1.869 пациенти со ковид-19

Слободен печат
Босна и Херцеговина во изминатото деноноќие регистрира 1.869 нови случаи на коронавирус од 5.238 тестови и 76 смртни случаи. Заводот за јавно здравје на БиХ...
Вести Регион

Србија бележи нови 5.225 случаи на ковид и 39 починати пациенти за изминатите 24 часа

Слободен печат
Во Србија во последните 24 часа починаа 39 лица од последици на коронавирусот, па вкупниот број на смртни случаи од почеток на пандемијата изнесува 5.114,...
Вести Регион

Нови 5.226 ковид случаи во Србија, во изминатите 24 часа починаа 36 лица

Слободен печат
Во претходните 24 часа во Србија починаа 36 лица од последици на инфекција со коронавирусот, што го зголеми вкупниот број на смртни случаи во земјата...
Вести Регион

Ковид-19 во Косово во последните 24 часа: Нови 781 инфекција и 17 смртни случаи

Слободен печат
Косово за последното деноноќие пријави 17 починати пациенти од коронавирусот и 781 новозаболени лица од 3.634 тестови. Во земјата во моментот има 12.808 активни случаи,...
Вести Регион

Србија денеска пријави 5.297 нови случаи на ковид-19 и 37 починати пациенти

Слободен печат
Според официјални податоци во последните 24 часа во Србија починаа 37 пациенти со ковид-19, па вкупниот број на смртни случаи во земјата од почетокот на...
Вести Регион Слајдер

Србија и ковид-19 во изминатото деноноќие: Починаа 32 лица, нови 4.769 случаи

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во Србија починаа 32 пациенти од последици на инфекција со ковид-19 со што вкупниот број на смртни случаи во земјата од...