-1 C
Скопје

Tag : белата

Магазин Магазин слајдер Семејство

4 одлични трикови за враќање на белата боја на пожолтената облека: Еве како да ги спасите омилените парчиња!

Слободен печат
Во продолжение прочитајте како да ја освежите облеката и да и ја вратите првичната боја… Белата облека изгледа елегантно, привлечно и убаво, но не е...
Живот Магазин Магазин слајдер

Приказна за црната и белата врана: Одлична лекција за зависта!

Слободен печат
Една сосема обична црна врана влегла во еден ресторан и веднаш ја забележала белата врана како седи во аголот. Враната продолжила кон шанкот, го извадила паричникот и гордо извикала: Келнер!...
Забава Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Излезе трејлерот за документарецот за Џими Картер – Рокерот од Белата куќа (ВИДЕО)

Слободен Печат
На 9 септември онлајн ќе биде прикажан документарниот филм наречен „Jimmy Carter: Rock & Roll President“. Станува збор за 96 минутен документарец кој го режираше...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џорџ и Амал Клуни за детска куќичка во дворот дале вистинско богатство: Ангажирале дизајнер од Белата куќа!

Слободен печат
За нивните близнаци ништо не е премногу скапо… Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал издвоиле речиси 80.000 евра за детска куќичка во дворот во кој...
Вести Свет

САД очекува бројот на заразени во земјата да достигне до 150 милиони

Слободен печат
Службениот доктор на американскиот Конгрес и на Врховниот суд, Брајан Монахан, на состанокот на персоналот во Сенатот изјави дека очекува меѓу 70 и 150 милиони...
Еспресо Шоу биз

Раперот упорен: Ќе дојде денот кога ќе бидам претседател на САД

Слободен печат
Американскиот рапер Кание Вест повторно изјави дека еден ден тој ќе биде претседател на САД. Во емисијата на стриминг сервисот „Apple Music”, музичарот пред излегувањето...
Еспресо Шоу биз

Меланија Трамп ја преуреди Белата куќа – Погледнете како сега таа изгледа! (ВИДЕО)

Слободен печат
Сопругата на Доналд Трамп, Меланија, преуреди голем број на простории во Белата куќа. Имено, таа ги промени тапетите и завесите, а во некои простории донесе...
Еспресо Шоу биз

Мишел Обама откри како изгледало растењето на нејзините ќерки во Белата куќа (ФОТО)

Слободен печат
Поранешната прва дама на Америка, Мишел Обама во интервјуто за „ETonline“ откри како изгледало растењето на нејзините две ќерки во Белата куќа. Таа изјави дека...