Tag : Басконија

Кошарка Спорт

Басконија по пауза од десет години стана шампион на Шпанија (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Басконија се нови шампиони на Шпанија откако во одлучувачкиот натпревар на завршниот турнир кој се игра во Валенсија ја совлада Барселона со 69:67....
Кошарка Спорт

Црвена звезда ја прекина победничката серија, Ефес е газда во Истанбул

Слободен печат
Првото полувреме помина во израмнета игра (31:32) на двете екипи кои имаа свои моменти, шпанскиот тим во првата четвртина, додека „црвено-белите“ во втората. Одлучувачка за...
Кошарка Спорт

ЦСКА Москва по осми пат на кошаркарскиот Ф4

Слободен печат
Екипата на ЦСКА Москва по осми пат едноподруго ќе учествува на завршниот фајналфор турнир кој од 17 до 19 мај ќе се одржува во Виторија,...