• балканијада

Нема медал за македонските одбојкари на Балканијадата во Приштина

После поразот од Црна Гора, само теоретски шанси остануваа за младите македонски одбојкари да дојдат до еден од медалите на Балканијадата во Приштина, Косово. Денеска нашата селекција не успеа да ја оствари целта откако загубија од Турција во три сета во последното коло на Балканското првенство за играчи до 20 години. Турнирот нашите одбојкарски надежи …

Нема медал за македонските одбојкари на Балканијадата во Приштина Read More »