15 C
Скопје

Tag : авто

Вести Економија

Криза во авто – индустријата: „Фолксваген“ за половина година со загуба од 800 милиони евра

Слободен печат
Германскиот производител на автомобили „Фолксваген“ извести дека во првата половина од 2020 година регистрирал оперативна загуба од 800 милиони евра како резултат на енормниот пад...
Вести Економија

Францускиот авто – гигант почнува со обнова на производството

Слободен печат
Француската автомобилска компанија Пежо – Цитроен, една од многубројните во светот која е тешко погодена од пандемијата со корона вирусот, соопшти дека во текот на...