• австриска фудбалска репрезентација

Фудбалерите немаа среќа, Украина го „преживеа“ второто полувреме и ги освои бодовите

Фудбалската репрезентација на Македонија загуби и на вториот натпревар на Евро 2020, овој пат од Украина со 2:1. Ова беше натпревар со две лица на Македонија но и натпревар на кој покажа зошто е дел од Европското првенство. Во првото полувреме, Украина ги казни грешките на избраниците на селекторот Игор Ангеловски со два брзи гола. …

Фудбалерите немаа среќа, Украина го „преживеа“ второто полувреме и ги освои бодовите Read More »