Tag : арминија билефелд

Спорт Фудбал

Баерн Минхен израмни рекорд стар 53 години, даде 17 гола за четири кола (ВИДЕО)

Слободен печат
Европскиот шампион Баерн Минхен оствари рутински триумф на гостувањето кај Арминија Билефелд победувајќи со 1:4. Сите дилеми околу победникот беа разрешени во првото полувреме, а...