• Анке Холштајн

Германската амбасадорка Холштајн замина од земјава: Довидување, ќе ми недостасуваат добрите луѓе

Германската амбасадорка Анке Холштајн замина од земјава. Таа на својот Твитер профил вчера напиша порака со збогување во која истакна дека таа ја напушта Северна Македонија по две и пол години минати во земјава. – Ќе ми недостасува одличниот тим, гостопримливите луѓе и прекрасните пејсажи и предели. Многу пријателства ќе останат. Горда сум на македонско …

Германската амбасадорка Холштајн замина од земјава: Довидување, ќе ми недостасуваат добрите луѓе Read More »