• андриј шевченко

Пандев остана без тренер, Шевченко доби отказ по само девет натпревари

Легендарниот украински фудбалер, Андриј Шевченко кој најдобрите моменти во кариерата го имаше во дресот на Милан, неуспешно ја започна тренерската кариера во Серија А. По само девет натпревари на клупата на Џенова за која настапува е поранешниот капитен на македонската репрезентација Горан Пандев, Андриј Шевченко доби отказ поради катастрофални резултати. Славниот Украинец во Џенова дојде …

Пандев остана без тренер, Шевченко доби отказ по само девет натпревари Read More »