6.8 C
Скопје

Tag : андреј рубљев

Останатo Спорт

Ѓоковиќ направи уште поголема разлика во однос на ривалите

Слободен печат
Иако Новак Ѓоковиќ беше елиминиран уште во раната фаза на Мастерс турнирот во Монте Карло, направи разлика во однос на ривалите. После поразот од Даниел...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Мастерсот во Монте Карло продолжува без Надал!

Слободен печат
Денеска ги дознавте сите патници во полуфиналето на Мастерс турнирот во Монте Карло, таму ќе бидат Циципас, Еванс и Рууд и Рубљев. Најголемото изненадување го...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Рубљов најдобар во Виена и го престигна Ѓоковиќ!

Слободен печат
Рускиот тенисер Андреј Рубљов денеска го совлада Лоренцо Сонего во финалето на АТП турнирот во Виена, Австрија. Рубљов успеа да го елиминира играчот кој на...
Останатo Спорт

Квитова рутински на „Ролан Гарос“, Циципас го елиминираше Димитров

Слободен печат
Во женска конкуренција чешката тенисерка Петра Квитова успеа да ја елиминира Жанг Шуаи од Кина во осминафиналето на грен слем турнирот „Ролан Гарос“. На мечот...
Останатo Спорт

Медведев без загубен сет полуфиналист на „УС Опен“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Го дознавме и третиот полуфиналист кај мажите на грен слем турнирот „УС Опен“, во меч на руски тенисери Данил Медведев од Андреј Рублев со резултат...
Останатo Спорт

Тим по само два сета се пласира во второто коло на УС Опен

Слободен печат
Тим неочекувано тешко и по голема борба која траеше два часа ги соби двата сета со 7:6,6:3 по што потоа доби неочекуван подарок од противникот....
Останатo Спорт

Рубљев: Федерер е вистинска легенда

Слободен печат
Рускиот тенисер Андреј Рубљев ја направи најголемата сензација на Мастерс турнирот во Синсинати со елиминацијата на Роже Федерер. Русинот кој место на главниот турнир обезбеди...