16 C
Скопје

Tag : андреј митревски

Кошарка Спорт

Тодоров со две нови имиња денеска против Русија

Слободен печат
Исто така со почеток од 15.30 часот по македонско време, денеска најдобрата македонска репрезентација во Арената „Молот“ ќе го има новиот квалификациски натпревар за пласман...
Кошарка Спорт

Тодоров со двајца тинејџери ќе брка победа над Италија

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на Македонија денеска (15.30 ч.) во Перм, Русија, ќе ги започне настапите на квалификацискиот турнир за пласман на Европското првенство кое е презакажано...
Кошарка Спорт

Митревски: И да не ја доиграме сезоната, да го искористиме летото за тренирање

Слободен печат
Беше најдобриот, најефикасниот играч на Македонија на Европското кадетско првенство во Италија. Иако само со 16. наполнети години, Андреј Митревски влезе и во конкуренција за...