• американски војници

Американски претставници веруваат дека Иран стои зад нападот со дронови врз нивната база во Сирија

Американските власти веруваат дека Иран стои зад минатонеделниот напад со беспилотни летала врз воената база во Ал Танфу, во јужна Сирија, каде што се стационирани американски војници. Американските медиуми пренесуваат дека официјални лица изјавија дека САД веруваат дека Иран обезбедил ресурси и го поттикнал нападот, но дека беспилотните летала не биле лансирани од територијата на …

Американски претставници веруваат дека Иран стои зад нападот со дронови врз нивната база во Сирија Read More »