• александер чеферин

Болничарите кои го спасија животот на Ериксен добија покани за финалето на ЕП

Европската фудбалска куќа (УЕФА) направи одличен потег откако ги покани Кристијан Ериксен, неговата сопруга и шест болничари да го гледаат финалето на Европското првенство кое ќе се одржи во Лондон. Во овој момент нема потврда дали данскиот репрезентативец и воедно член на Интер ќе дојде на Вембли, пишува „ЕСПН“ . Еден од болничарите кој го …

Болничарите кои го спасија животот на Ериксен добија покани за финалето на ЕП Read More »