13 C
Скопје

Tag : александар чомовски

Вести Македонија Слајдер

ФОТО: Доделени годишните новинарски награди на ЗНМ, Чомовски награден за животно дело

Слободен печат
По повод 75-годишнината од формирањето на Здружението на новинарите на Македонија, денеска беа доделени годишните новинарски награди на ЗНМ. Наградата „Крсте Петков Мисирков“ за животно...
Вести Македонија Слајдер

Јорданоски: Во оваа криза се покажа колку медиумите се лесни за контрола – Тие се пресудни за демократијата и едно здраво општество

Слободен печат
Тоа што можеби сега е светски тренд, а нас не дочекува во Македонија со една релативна неподготвеност, а тоа е каде ќе оди слободата, демократијата...