24.8 C
Скопје

Tag : алекдандар николовски

Вести Македонија

Николовски како Мицкоски: Преспанскиот договор е штетен, освојување на 2/3 мнозинство би значело промена на Уставот

Слободен печат
Александар Николовски на гостувањето во „Утрински бифинг“ на „Слободна ТВ“ го повтори ставот на лидерот на партијата околу Преспанскот договор. -Она што ние го имаме...