• алавес

ВИДЕО: Доминација на „кралевите“ против Алавес, им избега победата на Барди и Леванте

Во саботата се одиграа уште четири натпревари од првото коло во новата сезона од шпанската „Ла Лига“, еден од фаворитите за титулата Реал Мадрид славеше убедливо на гостувањето кај Алавес (1:4). Мируваа мрежите по првото полувреме, а на стартот од вториот дел предност за „кралевите“ донесе Бензема. Во 56 минута Начо после асистенцијата на Модриќ …

ВИДЕО: Доминација на „кралевите“ против Алавес, им избега победата на Барди и Леванте Read More »