4 C
Скопје

Tag : алаксандар вучиќ

Вести Регион Слајдер

Вучиќ очекува заеднички притисок од САД и ЕУ за Косовското прашање: На Србија ѝ претстои „тежок период“

Слободен печат
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, оцени дека може да се очекува „заеднички притисок на ЕУ и САД” врз Србија во врска со прашањето на Косово, јави дописникот...
Вести Некатегоризирано Регион

Вучиќ: Имам докази дека сум бил прислушуван, мислам дека знам кој стои зад тоа

Илинка Иљоска
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека има докази дека бил прислушуван и дека тоа траело година и пол. Тој за Курир истакна дека не...
Вести Регион Слајдер

Смртни закани за српскиот претседател Вучиќ и неговото семејство на Инстаграм

И.И.
Српскиот претседател Александар Вучиќ и неговото семејство примиле смртни закани од неидентификувано лице. Локалните медиуми сугерираат корисник на социјалната мрежа со псевдоним „malicje“ испратил заканувачка...
Вести Регион

Косовската министерка потврди: Вучиќ ќе може да влезе во Косово кога ќе се извини за масакрите

Илинка Иљоска
Министерката за надворешни работи во Косово, Мејиза Харадинај-Стубла, на Твитер објави дека претседателот на Србија, Александар Вучиќ, нема да добие дозвола за посета на Косово...
Вести Регион

Бура од реакции по изјавата на Вучиќ: Двојниот живот на Србија во меѓународните односи е вистинска закана за регионалната стабилност

Илинка Иљоска
Министерот за дијаспора на Албанија, Пандели Мајко реагираше преку статус на Фејсбук за изјавата на српскиот претседател Александар Вучиќ кој рече дека односот на Србија...
Вести Некатегоризирано Регион

Србија му стои на располагање на митрополитот Амфилохије

Илинка Иљоска
Амбасадорот на Србија во Подгорица, Владимир Божовиќ му ги пренесе поздравите и поддршката на митрополитот на Црна Гора Амфилохије од Александар Вучиќ. „Митрополитот Амфилохие срдечно...
Вести Регион

Гренел: Прекрасна ноќ во Белград, Србите и Американците заедно пеат за Алабама (ВИДЕО)

Илинка Иљоска
Очигледно задоволен од посетата во Белград, специјалниот пратеник на администрацијата на Трамп за дијалог Косово-Србија, Ричард Гренел на Твитер сподели видео на кое се гледа како американската делегација...
Вести Регион

Вучиќ и Ѓукановиќ се согласија дека не се согласуваат за законот за верски слободи

Слободен печат
Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека синоќа имал тежок и сложен разговор со црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ. -Долго зборувавме за положбата на српскиот народ и...
Некатегоризирано

Брнабиќ: Опозицијата нон стоп фабрикува лаги, афери и обвиненија на сметка на Вучиќ

Слободен печат
Српската премеирка Ана Брнабиќ и министерот за внатрешни работи Небојша Стефановиќ демантираа дека државата и властите се поврзани со случајот со окриената марихуана на земјоделската...