Tag : абдулах хоти

Вести Регион

Хоти: Белград се согласи на процес, чиј исход мора да биде признавање

Слободен печат
Преговорите со Белград мора да завршат со трајно решение на проблемот, рече косовскиот премиер Авдулах Хоти, пренесува Танјуг. – Србија се согласи да влезе во процесот на...