• абдула мане

Французинот Мане го напушти РК Металург

После заминувањето на браќата Кевин и Оливие Њокас (во редовите на Вардар 1961), уште еден Французин го напушти тимот од „Автокоманда“, Абдула Мане. Претседателката на ракометниот клуб Металург, Зорица Блажевска верува дека и покрај заминувањето на Мане клубот ќе се врати на вистинскиот пат. – ЖРК Металург отпатува да ги одигра двата натпревари од Европскиот …

Французинот Мане го напушти РК Металург Read More »