13 C
Скопје

Tag : 26 фудбалери

Спорт Фудбал

Официјално: Ангеловски може да повика 26 фудбалери за Европското првенство

Слободен печат
Денеска европската фудбалска куќа информираше дека секоја репрезентација учесник на престојниот континентален собир може да повика 26 фудбалери, наместо 23 како што беше досега. Оваа...