Tag : 1мфл

Спорт Фудбал

Фелипе ја прекина соработката со Шкендија

Слободен печат
Иако ова лето се најавуваше како најголемото засилување за евро настапите и тоа доаѓајќи од најголемиот ривал Вардар, само после четири месеци Бразилецот ја прекина...
Спорт Фудбал

Вардар три месеци не знае за пораз во Првата лига

Слободен печат
Силекс ја забележа шестата победа сезонава во шампионатот на гостувањето кај Македонија ЃП, стрелец за кратовскиот клуб беше српскиот интернационалец Д. Благојевиќ во 30. минута...
Спорт Фудбал

Бејтулаи ја напушта Шкендија, се сели во Турција!? (ФОТО)

Слободен печат
Како што пренесува турскиот веб портал „ajansspor.com“, десниот бек се наоѓа на „мета“ на Трабзонспор. Истиот извор вели дека Трабзонспор сака да биде шампион во...
Спорт Фудбал

Официјално: Фазли се врати во Шкендија

Слободен печат
Како што и официјално објави ФК Шкендија, по само пет месеци откако замина, во екипата се враќа Самир Фазли за продолжението од сезоната. – Среќен...
Спорт Фудбал

Вардар на врвот, Аврамовски го реши градското дерби!

Слободен печат
Со головите на Даниел Аврамовски „црвено-црните“ застанаа на лидерската позиција на табелата во најсилниот македонски фудбалски шампионат. Ова беше нова победа на Вардарци, по онаа...
Спорт Фудбал

Работнички без тренер, Влахо си поднесе оставка

Слободен печат
Работнички го загуби мечот со Струга Трим Лум и падна на дното на табелата во Првата фудбалска лига, а тоа доведе и до разделба со...
Спорт Фудбал

Само бод за Вардар, Работнички „закован“ на дното!

Слободен печат
Новајлијата оваа сезона Борец на домашен терен во рамките од 10 коло во Првата македонска фудбалска лига (1МФЛ) го совлада Шкупи со 2:1, најпрвин поведе...
Спорт Фудбал

1МФЛ: Нов тренер, стари навики на Шкендија

Слободен печат
Академија Пандев со триумфот од 1:0 на гостувањето кај шампионот Шкендија барем привремено се искачи на првото место на табелата во Првата македонска фудбалска лига....
Спорт Фудбал

1МФЛ: Мируваа мрежите во Тетово, „пандевци“ подобри од Силекс!

Слободен печат
Фудбалското прволигашко дерби во Тетово заврши со непопуларниот резултат 0:0, откако попладнево напаѓачите на Шкендија и Вардар не беа расположени за голови. Вардар најдобрата шанса...
Спорт Фудбал

1МФЛ: Борец му откина бод на Работнички

Слободен печат
Денеска во првиот натпревар од седмото коло во Првата македонска фудбалска лига на стадионот во Велес ремизираа екипите на Борец и Работнички со конечен резултат...