• филаделфија сиксерс

ВИДЕО: Филаделфија славеше против Бруклин, Ембид најдобар стрелец

Кошаркарите на Филаделфија изминатата ноќ во НБА лигата на гостински терен го совладаа Бруклин со 110:102 и така стигнаа до третата победа во низа. Сиксерси беа предводени од Камерунецот Џоел Ембид со 34 поени, Тајрис Мајкси запиша 25, а Сет Кари 17 поени. Во редовите на Нетси по две недели се врати една од најголемите …

ВИДЕО: Филаделфија славеше против Бруклин, Ембид најдобар стрелец Read More »