Tag : сообраќајќи

Хроника

Седум лица повредени во сообраќајки во Скопје

Слободен печат
Седум лица биле полесно повредени во шест од вкупно 13 сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во...
Вести Македонија

Осум лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Слободен печат
Осум лица се здобиле со полесни телесни повреди во пет од вкупно девет сообраќајки, што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на...
Хроника

Две лица потешко повредени викендов во сообраќајки во Скопје

Слободен печат
Возач на патничко моторно возило и велосипедист биле тешко повредени во две од вкупно 29 сообраќајни незгоди што викендов се случиле на подрачјето на СВР...
Хроника

Скопје: Четири лица полесно повредени во сообраќајќи

Слободен печат
Четири лица се здобиле со полесни телесни повреди во три од вкупно 11 сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на...
Хроника

Викендов во Скопје во сообраќајки полесно повредени 14 лица, 28 возачи возеле во алкохолизирана состојба

Слободен печат
Четиринаесет лица биле полесно повредени во 10 од вкупно 15 сообраќајни незгоди што викендов се случиле на подрачјето на СВР Скопје. Во пет сообраќајки била...
Хроника

Единаесет лица повредени во сообраќајки во Скопје

МИА Агенција
Единаесет лица се здобиле со лесни телесни повреди во пет од вкупно девет сообраќајки што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во...