• мастерс

Ѓоковиќ шампионски пред „Ролан Гарос“, по шести пат го покори мастерсот во Рим

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ го освои мастерс турнирот во Рим, откако во финалето денеска го совлада Гркот Стефанос Циципас со 2:0 во сетови (6:0, 7:6) за негова шеста титула во италијанскиот главен град. Српскиот ас го освои својот прв трофеј во 2022 година и со тоа на најдобар начин ја направи увертирата за следниот …

Ѓоковиќ шампионски пред „Ролан Гарос“, по шести пат го покори мастерсот во Рим Read More »