• македонска фудбалска репрезентација

Димоски: Чешка е силна репрезентација, ние мора да ја поправиме тактичката дисциплина

После поразот од Хрватска во Ријека, најдобрите македонски фудбалери во Храдец Кралове ќе имаат нов пријателски натпревар против селекцијата на Чешка која исто така е еден од учесниците на претстојното Европско првенство (14 јуни – 14 јули) во Германија. Чесите, кои во петокот со 7:1 во контролен меч славеа над Малта, се очекува да бидат …

Димоски: Чешка е силна репрезентација, ние мора да ја поправиме тактичката дисциплина Read More »