• жерар пике

Пике не тагува: И Челси лани не беше фаворит, па ја освои европската титула

Фудбалерот на Барселона, Жерар Пике по убедливиот пораз од 0:3 на домашен терен од Баерн Минхен на стартот од Лигата на шампионите е свесен дека и оваа година ќе биде тешка и предизвикувачка за каталонскиот клуб. Баерн славеше со головите на двојниот стрелец Роберт Левандовски и Томас Милер на „Камп Ноу“, а Пике прв по …

Пике не тагува: И Челси лани не беше фаворит, па ја освои европската титула Read More »