• вејн руни

Руни му одговори на Роналдо: Го стигнуваат годините, тешко му е

Кристијано Роналдо предизвика бурни реакции во фудбалскиот свет со интервјуто кај Пирс Морган, покрај критиките за Манчестер Јунајтед и Ерик Тен Хаг Португалецот не ги поштеди ниту поранешните соиграчи. Вејн Руни и Гери Невил го критикуваа Роналдо во последниот период за неговото однесување, а Роналдо тоа не го прифати на најдобар начин. „Гери Невил и …

Руни му одговори на Роналдо: Го стигнуваат годините, тешко му е Read More »