• Астана

Ердоган и Лукашенко се сретнаа во Астана

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се сретна со неговиот белоруски колега Александар Лукашенко на маргините на Регионалниот самит во Казахстан, јави агенцијата Анадолија. Ердоган и Лукашенко разговараа зад затворени врати по дебатата на Конференцијата за интеракција и мерки за градење доверба во Азија (CICA) во главниот казахстански град Астана. Се очекува турскиот претседател да се …

Ердоган и Лукашенко се сретнаа во Астана Read More »