СТРАВИЧНА СООБРАЌАЈКА КАЈ ГРАДСКО: Камион се заби во бетон – Слободен печат
Хроника

СТРАВИЧНА СООБРАЌАЈКА КАЈ ГРАДСКО: Камион се заби во бетон

Возачот веднаш е пренесен во болницата во Велес.

Камион со приколка вечерва удри во напуштената (старата) патарина во близината на Градско, при што причинета е материјална штета. Возачот веднаш е пренесен во болницата во Велес каде што има полесни повреди.

„Поставете соодветна сигнализација кога оставате бетонски остатоци како чиреви од стара патарина. Дури и најискусните (возачи на камиони) прават грешки бидејќи е вечерно време и нема соодветни знаци. Возачот на брза помош кажа дека е 5-ти или 6-ти случај откако е преселена патарината. Да не биде предоцна, бидејќи никој од нас нема да одговара.

Сликата е страшна, но возачот е пренесен во Велес со расекотина на глава на снимање“, стои во објавата на фејсбук на страницата Ѕид на сообраќајниот срам.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close